חברת DJI משיקה בישראל את הרחפן המקצועי MATRICE 30

חברת בנדא מגנטיק השיקה את הרחפן המקצועי החדש של DJI, ה-MATRICE 30 המיועד לגופי הביטחון, חברות, עסקים, מוסדות וארגונים. הרחפן החדש עמיד במזג אוויר קשה ומאתגר, כולל עמידות במים בתקן IP55 ועמידה ברוחות עד 15 מטר לשנייה. בדומה לגרסת ה-MAVIC, ניתן לקפל את הרחפן ולהכניסו לתיק או לתא אחסון בקלות ובנוחות. הסוללות שלו מעניקות זמן טיסה של עד 41 דקות, ומהירות מקסימלית של 23 מטר לשנייה, כך שהוא מתאים למגוון רחב של משימות.

בנוסף, ניתן לאבזר את הרחפן במגוון אפשרויות: ניתן להתקין מצלמה תרמית עם בחירת רזולוציות לטובת משימות הכוללות גילוי חום, או להשתמש במצלמה המקורית בעלת 48 מגה פיקסל עם זום אופטי (טווח פוקאלי של 21-75 מ”מ, שווה ערך ל-113-405מ”מ) ופוקוס מ-5 מטרים עד אינסוף. מלבד החיישן הראשי, ניתן למצוא גם מצלמה רחבה בעלת 12 מגה פיקסל לקבלת תמונות רחבות במיוחד. לצד המצלמות, ממוקם חיישן לייזר שמודד מרחק בין 3 ל-1,200 מטר.

לבטיחות ואמינות הטיסה והפעולות המבצעיות, DJI הכניסה ל-MATRICE 30 מערכות כפולות לשליטה בקרה, כך שהטיסה והמשימה מבוצעות בראש שקט וללא דאגות.

שלט הרחפן מציע עיצוב חדשני ונוח הכולל מסך גדול במיוחד 7.02″ ובהירות של 1200 cd/m2.

מי שרוצה להגן על הנתונים שלו, יכול לעשות שימוש ב”מצב מידע מאובטח”, הכולל הצפנת AES על כרטיס ה-SD, מצב עבודה מידע מקומי (offline), מחיקת מידע בלחיצה אחת, הצפנת שידור וידאו AES-256 ואפשרות יצירת ענן מקומי.

משקל הרחפן: פחות מ-4 ק”ג.

באירוע ההשקה שנערך השבוע במנחת אשרד בשרון, לקחו חלק השותפים העסקיים של DJI, העושים שימוש ברחפני החברה לטובת משימות ופעילויות שוטפות המיועדות לאכיפת החוק, אכיפת עבירות בנייה, בט”ש, שמירת הסדר הציבורי וניהול אירועים גדולים:

‘פלייטק’, המבצעת איסוף מידע מהאוויר ואנליטיקות שמאפשרות ללקוחותיה לקבל מידע רב על הנעשה בשטח. בנוסף, היא מבצעת בקרות טרמיות לזיהוי נזקים והפחתה בייצור. מיפויים ומדידות – מדידת שטחים והפקת מודלים למודדים או לחברות הנדסיות. ביטחון – הכשרת גופי ביטחון שונים וסיוע במשימות שוטפות, בקרה על קווי אורך של נפט, חשמל וגז לזיהוי נזילות פגיעה בצינורות וכד’.

‘קואדפול טכנולוגיות’, המציעה מערכת הכוללת רחפן רתום לקופסה: המערכת מותקנת בשטח, מופעלת מרחוק, ומאפשרת תצפית מגובה רב למשך שעות רבות ברצף. בלחיצת כפתור הרחפן ממריא לגובה של 200 מ’ כשהוא רתום בכבל אל הקרקע. דרך הכבל מסופק לרחפן החשמל המאפשר את פעולתו. במקרה הצורך ניתן לנתק את הכבל מהרחפן. הכבל צונח לקרקע והרחפן יוצא לטיסה חופשית עם הסוללות המקוריות שלו למשך כחצי שעה נוספת.

‘Cando Drones’, המבצעת את האופרציה מקצה לקצה על מנת לאפשר מענה מותאם לצרכי הלקוח הכולל ארגון המרחב האווירי והקרקעי, תאומים בכל אשר נדרש, שילוב יכולות למגוון משימות – רחפנים שונים, חיישנים, מערכת שו”ב ואנליטיקה, והטמעה הכוללת הכשרה, וליווי מקצועי וטכני. בין היתר, עוסקת החברה במשימות אבטחה באתרים פרטיים, קריטיים, אזורי תעשיה, השלמת מענה במסגרת אבטחת אירועים המוניים, כגון: מרתון, הופעות, אירועי ספורט וכו’; משימות שגרה וחירום ומבצעים בתחום השירותים המוניציפליים לרווחת הציבור – סיוע בפיקוח, אכיפה ושיטור הערוני; תחום המשלוחים; מיפוי ומידול.

מחיר מומלץ לצרכן של רחפן עם מטען בגרסה הרגילה הינו: 30,419 ש”ח כולל מע”מ, בגרסה התרמית הינו: 42,709 ש”ח כולל מע”מ. כמות סוללות נדרשת שונה ממשימה למשימה (שימוש בזוגות), מינימום להפעלה נדרש זוג. מחיר לסוללה אחת הינו: 1629 ש”ח כולל מע”מ.


קרדיט צילום תמונה: יח”צ בנדא מגנטיק

מערכת ניו-טק מגזינים בע"מ

תגובות סגורות