לראשונה מאז הסכמי אברהם, משרד ההשקעות של אבו דאבי מממן הקמת מרכז פיתוח של ליקווידיטי הישראלית באבו דאבי.

קבוצת ליקווידיטי, חברת פינטק ישראלית המספקת ודאות באמצעות פיתוח טכנולוגי ייחודי, ומפעילה 5 קרנות אקוויטי וחוב המספקות אשראי ב 65 מדינות בעולם, הכריזה היום על הסכם שיתוף פעולה לפיו תצטרף לתוכנית החדשנות של משרד ההשקעות של אבו דאבי (ADIO) ובכך תהפוך לחברה הישראלית הראשונה אשר מצטרפת לתוכנית המוערכת בשווי של 2 מיליארד AED (545 מיליון דולר).

השותפות תתמוך בהקמת מרכז המו”פ של ליקווידיטי באבו דאבי במטרה לפתח את אלגוריתם החיתום הטכנולוגי שלה, ולספק פתרונות פיננסיים נוספים.

רון דניאל, מנכ”ל קבוצת ליקווידיטי אמר: “מעבר להתרגשות האישית שבמימוש הסכמי אברהם ובפיתוח קשרים, חברויות והשותפויות באיחוד האמירויות, תמיד האמנתי שאיחוד האמירויות, ו-ADGM בפרט, הם המקומות הטובים בעולם להצמחת חברות טכנולוגיות. הודות לשותפים שלנו ב-ADIO, מרכז המו”פ החדש שלנו ב-ADGM צומח במהרה ומצטרפים אליו כמה מהמוחות הטובים ביותר בעולם. אנו מצפים להרחיב את השותפות שלנו עם ADIO על מנת להביא תועלת לכל שוק ההיי-טק באיחוד האמירויות.”

באמצעות תוכנית החדשנות, ADIO תתמוך ביוזמות המבססות יכולות למידת מכונה באבו דאבי. מרכז המו”פ של החברה יתמקד בפיתוח פתרונות אשראי מבוססי למידת מכונה עבור פעילות החיתום שלה. במסגרת השותפות יוקם גם מרכז מצוינות ללמידת מכונה עסקית אשר יתמוך בחברות סטארט אפ נוספות באבו דאבי ביישום שיטות המידול של ליקווידיטי. בנוסף, המרכז יעבוד עם אוניברסיטאות באבו דאבי לפיתוח תוכניות הכשרה והסמכות אקדמיות המתמקדות בלמידת מכונה.

קבוצת ליקווידיטי תקים את מרכז המו”פ שלה ב-Abu Dhabi Global Market) ADGM), אשר מציע סביבה רגולטורית נוחה אשר נתמכת בתשתית מתקדמת לשירותים פיננסיים. השותפות מחזקת את מעמדה של בירת איחוד האמירויות כמרכז פיננסי בה ניתן למצוא כמה מקרנות העושר הריבוניות הגדולות בעולם, בורסה משגשגת לניירות ערך ומרכז פיננסי בינלאומי עטור פרסים.

ההסכם מהווה אבן דרך ביחסי אבו דאבי-ישראל מאז החתימה ההיסטורית על הסכמי אברהם. השותפות מקדמת את מאמצי ADIO לקיים שיתוף פעולה בין שני השווקים. בשנת 2020, ADIO הקימה את הסניף הבינלאומי הראשון שלה בתל אביב וחתמה על מזכרי הבנות עם מספר ישויות ישראליות במטרה לתמוך בהתרחבות העסקית לאבו דאבי.

הסכם השותפות נחתם על ידי מהנדס עבדוללה עבדול עזיזי אל שאמסי, מנכ”ל בפועל ב-ADIO ועל ידי רון דניאל, מנכ”ל קבוצת ליקווידיטי במסגרת שבוע הפיננסים של אבו דאבי 2022 (ADFW), אירוע המאורגן על ידי ADGM המרכז הפיננסי הבינלאומי של אבו דאבי, מושך אליו קהל של מקבלי החלטות עולמיים במטרה להאיץ את השינוי בשוק הפיננסים באמירות.

מהנדס עבדוללה עבדול עזיזי אל שאמסי, מנכ”ל בפועל ב-ADIO, אמר: “Liquidity Group מהווה תוספת משמעותית לאקוסיסטם הפיננסי באבו דאבי, תוך שהיא מביאה מומחיות בלמידת מכונה אשר תאפשר צמיחה בנוף מימון הון הסיכון. תוך התמקדות בפתרונות בעלי רלוונטיות מקומית ופוטנציאל יצוא משמעותי, הטכנולוגיה שפותחה באמירות תאפשר תמיכה בסטארט אפים באבו דאבי ובאזור. השותפות בין ADIO וקבוצת ליקווידיטי גם תעמיק את הקשרים בין אבו דאבי וישראל, שכן שני השווקים שואפים לפתח טכנולוגיות ופעילויות מבוססות חדשנות בעלות השפעה עולמית.”

ADIO העניקה לליקווידיטי תמריצים פיננסיים  תחרותיים ותסייע לחברה בתמריצים לא פיננסיים לאורך תקופת השותפות. עם התרחבות הקבוצה לאבו דאבי, היא תיהנה גם מרשת תמיכת המו”פ הנרחבת באמירות, מגישה לעובדים מקומיים ומאזור זמן נוח המאפשר חפיפה לשווקים העולמיים.


תמונה: רון דניאל במעמד החתימה באבו דאבי
צילום: יחצ

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות