לשלוח את רשימת הקניות בווטסאפ לעגלה

הסטארטאפ Catch חתם על הסכם עם ענקית הקמעונאות הגרמנית REWE להטמעת מערכת דיגיטציה של חווית הקניה באמצעות בינה מלאכותית

 Catch פיתחה את “הגוגל וה-ChatGPT של הסופרמרקטים״, שפועל בהצלחה בשלוש חנויות של טיב טעם ומאפשר קניה יעילה, חיפוש וניווט למוצרים ועוזר אישי חכם לכל לקוח.   https://www.youtube.com/watch?v=9of13D86hdo

Catch חברת הבינה המלאכותית לעולם הקמעונאות חתמה על הסכם עם ענקית הקמעונאות הגרמנית REWE להטמעת מערכת בינה מלאכותית המבצעת דיגיטציה של חווית הקניה. המערכת יכולה לפעול על מגוון פלטפורמות כולל עגלות חכמות, טלפון חכמים, קופות עצמאיות ועוד. בשלב הראשון יוצמד לכל עגלה טאבלט שהינו “עוזר אישי חכם” המותאם לכל קונה בחנות.

המערכת מאפשרת לקונים לסרוק את רשימת הקניות או לשלוח אותה בווטסאפ, בין אם היא כתובה באופן דיגיטלי או בכתב יד. התהליך לא מצריך רישום של הלקוח, או הורדת אפליקציה ומאפשר אנונימיות מלאה לכל אורך הקניה. מנועי הבינה המלאכותית של Catch מפענחים ומעבדים את המידע המתקבל ויוצרים פרופיל ייחודי לקונה שמתעדכן תוך כדי הקנייה. המערכת כוללת מנוע חיפוש למוצרים ומאפשרת לנווט אל המוצרים שהקונה מעונין בהם ומציעה לו מבצעים ומוצרים נוספים לאורך המסלול על פי לימוד העדפותיו. כך למשל, לקוח שמחפש מוצר טבעוני יקבל הצעות של מוצרים טבעונים נוספים.

ההסכם נחתם מול חטיבת המו”פ של REWE שמובילה הכנסת טכנולוגיות מתקדמות לסופרמרקטים של הרשת, כשבשלב הראשון הוטמע הפתרון בלמעלה ממאה עגלות לשימוש בחנויות REWE בעיר קלן. המערכת מספקת גם תובנות רבות לרשת השיווק ולספקי הרשת, כולל מסלולי ההליכה בתוך החנות, העדפות הצרכנים ושיעור ההיענות להצעות, עד כמה הקניות שלהם מתוכננות מראש או ספונטניות, כמה זמן שוהה הלקוח ליד כל פריט וכל זאת תוך שמירה על פרטיות הקונים ובלי איסוף נתונים אישיים. הטמעה מוצלחת של הטכנולוגיה תאפשר פריסה לכלל הסניפים ברחבי גרמניה.

REWE היא מרשתות הקמעונאות הגדולות בגרמניה עם מעל ל-3,800 חנויות בגרמניה ויותר מ-160 אלף עובדים ומחזור שנתי של מעל ל-28 מיליארד אירו בשנת 2022.

״שיפור חווית הקנייה הוא נושא מרכזי באירופה בכלל ובגרמניה בפרט״ אומר שלומי דיין, מייסד משותף ומנכ”ל Catch. ״ישנה צפיה ודרישה גבוהה מאוד מהקונים לחוויה אישית וממוקדת שלא קיימת היום בעולם הפיזי. אנחנו מביאים את יכולות שכבר קיימות ומיושמות בעולם האונליין לעולם האמיתי. השוק של קניות פיזיות בסופרמרקטים הוא שוק ענק של 11.5 טריליון דולר, שגבוה יותר מפי עשר מהקניות אונליין בתחום זה.”

איתי לישנר, מייסד משותף ו-CTO בחברה: “נושא הפרטיות תופס חשיבות עצומה אצל צרכנים בעולם, ובגרמניה בפרט. לקוחות נרתעים מלמסור את פרטי הזדהות ומוכנים לוותר על הטבות מועדון. לכן בנינו פלטפורמה מבוססת AI שיודעת לאפיין את הלקוח ללא צורך במידע אישי ואשר לא מחייבת אותו להירשם או למסור פרטים אישיים”

 Catch הוקמה ב-2022 על ידי שלומי דיין, מנכ”ל ואיתי לישנר, CTO. שלומי ואיתי הם יוצאי היוניקורן TRAX בעלי ניסיון של כשני עשורים בתפקידי ניהול והובלת צוותי פיתוח עסקי ומו”פ בחברות טכנולוגיה. מחקר הדוקטורט של איתי התמקד בפיתוח מודולי חיזוי וקבלת החלטות בעזרת AI. החברה השיקה את המוצר במאי 2023 ומעסיקה כיום 19 עובדים במרכז פיתוח בישראל ובמשרדים בגרמניה ונמצאת בשלבי התרחבות וקליטת עובדים חדשים. המערכת של Catch פועלת בהצלחה בישראל עם מאות עגלות דיגיטליות בחנויות טיב טעם ובמקומות נוספים בעולם, עם 120 אלף משתמשים פעילים מדי חודש ונפח של מעל למיליון מסרים ומבצעים מותאמים אישית כל חודש.


קרדיט: דן פרץ

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות