חדשות היום

סיקורסקי משיקה את חזון משפחת כלי הטיס העתידית – הנעה חשמלית, בעלת יכולות VTOL וטיסה אוטונומית

סיקורסקי, חברה-בת של לוקהיד מרטין, חושפת את תוכניתה לייצור, ניסוי והטסה של אב-טיפוס מדגים של כלי טיס היברידי-חשמלי, בעל יכולת להמראה ונחיתה אנכית, עם ציר רוטור משתנה (HEX/VTOL).

שלב התכנון הוא הראשון ביצירת סדרה של כלי טיס גדולים בעלי תכונות VTOL מהדור הבא, בעלי מגוון רחב של יכולות ומאפיינים, כדוגמת הנעה חשמלית ואפשרות לטיסה מאוישת או אוטונומית.

“בסיקורסקי, אנחנו לעולם לא עוצרים את החדשנות הטכנולוגית”, כך אומר פול למו, נשיא סיקורסקי. “הנעה חשמלית והטסה אוטונומית יביאו לשינוי משמעותי בבטיחות הטיסה והיעילות התפעולית של כלי טיס VTOL גדול מימדים. מדגים ה-HEX יאפשר לצוות המתכננים בפרויקט לספק תובנות עם התקדמות התוכנית לבניית ‘משפחה’ של כלי טיס בתצורות והדרישות של הלקוחות הפוטנציאלים שלנו, הן בתחום הצבאי והן בתחום האזרחי-מסחרי”.

הדרישות הראשוניות הן לטווח מינימלי של 500 מיילים ימיים במהירות גבוהה, כמות מערכות מכניות קטנה יותר שתסייע להקלה במורכבויות טכניות ועלויות תחזוקה נמוכות.

“סיקורסקי חדשנויות” האחראית על פיתוח אבות-טיפוס, יחד עם GE Aerospace, משלימים את התכנונים המשותפים שיאפשרו להתחיל בבניית מערכות כח חשמליות-היברידיות בהספק מנוע של 600kW. לאחר השלמת התכנון, יחלו תהליכי האפיון והניסוי להערכת ביצועי הריחוף, כשלב מקדים לפני ההתקנה על אב הטיפוס של ה-HEX – משקל כולל של 9,000 ליברות עם מערכות הנעה חשמליות-היברידיות בהספק כולל של 1.2MW הכוללות טורבו-גנרטור.

“תהליכי הפיתוח שנעשים בסיקורסקי מתמקדים בהנעה החשמלית – מנועים, יחידות כח, מערכות הנעה, וכן כלל הדרישות לניהול החומרה והתוכנה”, מציין איגור צ’רפינסקי, מנהל תחום החדשנות בסיקורסקי. “HEX ישלב בין מרכיבים אלה וידגים את הבגרות הטכנולוגית של מערכת הטיסה האוטונומית MATRIX™, כמו גם את הפוטנציאל במערכות נטולות תחזוקה”.


קרדיט לתמונה: לוקהיד מרטין

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות