להתענג על גלידה ללא רגשות אשם…פריצת דרך ישראלית בשוק העולמי

המהפכה העולמית להפחתת סוכר טבעית שמובילה Better Juice מגיעה גם לשוק הגלידות והסורבטים הפירותיים העולמי. חברת הפוד-טק הישראלית, שקיבלה לאחרונה את אישור ה- GRAS, מרחיבה את פיתוחה הטכנולוגי הבלעדי ותספק פתרונות גם לרשתות גלידה וליצרני גלידות וסורבטים בארצות הברית          

סורבה מופחת סוכר ב 60% ומופחת קלוריות ב- 40% השומר על הטעם הפירותי המוכר,  יחשף לראשונה בעולם, בתערוכת IFT שיקגו ביולי 2024

Better Juice, חברת הפודטק הישראלית מפתחת חוד החנית הטכנולוגית בכל הקשור לעולמות הפחתת הסוכר והמרתם לסיבים תזונתיים באופן טבעי, ממשיכה בהצגת הישגים מרשימים בכל הקשור לענף הפודטק העולמי.

Better Juice חברת הפודטק הישראלית – בתמונה מייסדי
החברה עם הצוות
קרדיט: ג’נט ארליך

החברה בעלת פעילות גלובלית ענפה, בחרה במסגרת פעילותה גם ליצור סורבטים מופחתי סוכר. החברה התאימה בהצלחה את הטכנולוגיה המוגנת בפטנט שלה לעיבוד רכזי פירות ופרי מרוסק, המהווים את הרכיב המרכזי של סורבטים. הסטארט-אפ הפועל מנס ציונה בישראל, כבר מייצר סורבטים במגוון טעמים, כולל תפוח, תפוז ותות, ומפחית את תכולת הסוכר בהם בין -50%-70% ואת הקלוריות ב-40%.

גלידות פירות וסורבטים נתפסים בדרך כלל כעינוגים מרעננים ותמימים והם מועשרים בטוב הטבעי של פירות אמיתיים. במציאות, החיסרון בסורבטים הוא תכולת הסוכר הגבוהה שלהם באופן טבעי.                 

“אפילו מוצרים שטוענים שאין בהם תוספת סוכר עדיין מכילים כ-6% עד 10% סוכר מרכזי מיץ פירות בלבד” מסבירה גלי ירום, מייסדת שותפה ומנכ”לית Better Juice .”המדד הגליקמי של סורבטים בדרך כלל גבוה מזה של גלידה מכיוון שהם מכילים סוכר מהפירות ולא שומן, מה שמוביל לספיגה מהירה יותר של הסוכרים לזרם הדם”.

ירום מוסיפה, “הצלחנו ליצור סורבטים טעימים עם אחוז סוכר נמוך כ-2%. הסורבטים שטופלו על ידינו הם בעלי מתיקות עדינה יותר, תוך שהם שומרים היטב על כל הטעמים הפירותיים האופייניים שלהם. בנוסף, יש להם פחות קלוריות ומדד גליקמי נמוך יותר.”

הטכנולוגיה האנזימטית פורצת הדרך של Better Juice מבוססת על מיקרואורגניזמים שאינם מהונדסים גנטית, אשר ממירים באופן טבעי את הרכב הסוכרים במיץ הפירות לסיבים בלתי ניתנים לעיכול, זאת מבלי להשפיע על התכולה הטבעית של הוויטמינים, הסיבים התזונתיים והנוטריאנטים שלהם.

גלי ירום ודר ערן
בליצינסקי מייסדי
חברת Better Juice
 קרדיט: ג’נט ארליך

Better Juice תספק את פריצת הדרך הטכנולוגית שלה לרשתות גלידה וליצרני גלידות וסורבטים באמצעות יחידות קטנות וקלות לשימוש המכילות את האנזימים המוגנים בפטנט. היצרנים יוכלו להפחית את תכולת הסוכר במוצריהם, כולל גלידות עם פרי, ברמות הרצויות להן עד 80%. בנוסף, יצרני הגלידה יוכלו גם לקבל רכזי סוכר מופחתים מיצרני מיצים אחרים בארצות הברית, המחזיקים בהסכמים עם החברה להתקנת המכשיר להפחתת סוכר במתקניהם.

 Better Juiceקיבלה לאחרונה את אישור ה- GRAS מה- FDA האמריקאי, המאפשר לה לשווק את מוצריה בארצות הברית. החברה תמסחר תחילה את פתרונה לסורבטים וגלידות בארצות הברית, אך מתכננת להרחיב את פעילותה גם לאירופה ולמדינות נוספות.

ד”ר ערןבלצ’ינסקי מייסד שותף והמנהל הטכנולוגי הראשי בחברה, מוסיף “מהלך זה מדגיש את יכולתנו להרחיב את תחום היישומים שהטכנולוגיה שלנו יכולה לחול עליהם. הפוטנציאל הוא הרבה מעבר למיצי פירות בלבד, ולמעשה ניתן ליישם זאת בכל מוצר המכיל רכיבים אמיתיים של פירות, כגון ריבות וגלילי פירות, שאף הם בתכנון להפחתת סוכר של Better Juice. אנו מביאים בשורה לצרכנים המחפשים באופן מודע להפחית את צריכת הסוכר שלהם, או עם רגישות לסוכר, וזאת מבלי לוותר על ההנאה מהמתוקים הללו”.


קרדיט: shutterstoc

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ בע"מ

תגובות סגורות