סיקורסקי מציגה את מערכת הנשק המקיפה למסוקי הבלקהוק

לוקהיד מרטין-סיקורסקי השלימה את אישורה של מערכת הנשק המקיפה, בסטנדרטים צבאיים, עבור מסוקי הבלקהוקS-70M  ו-S-70i. המערכת, שהוטמעה בצורה מלאה במערכות האוויוניקה של המסוקים, מאפשרת לכל אחד מהטייסים למקם את התחמושת הנדרשת לפגיעה במטרות בקני השיגור. אלו כוללים את מערכות הנשק של המסוק: תותחים, רקטות וטילים מונחי לייזר אוויר-קרקע לפגיעה במטרות ניידות או נייחות בדיוק גבוה.

מערכות הנשק נישאות על גבי שתי כנפיים חיצוניות המסוגלות לשאת ולהפעיל תחמושת בארבע תחנות. ניתן להתקין מערכות שונות, בהתאם לצרכי המשימה. לדוגמא: תותח 12.7 מ”מ, רקטות Hydra 70 או טילי Hellfire. בנוסף, הקונפיגורציה מאפשרת שימוש בתותחי 7.62 מ”מ המופעלים על ידי הצוות או הטייסים משני צידי קבינת המסוק.

עם השלמת תהליכי הטמעת מערכות הנשק החדשות, מסוקי הבלקהוק החמושים יוכלו לבצע מגוון רחב של משימות כגון תקיפה וליווי חמוש באמצעות העמסת תחמושת מלאה ומיכל דלק נוסף בתא המסוק, חימוש מלא בטילים מונחים או העברת צוותים של עד עשרה חיילים עם תותחי צד בקבינה וללא פלטות תחמושת בקבינה.

מערכות הנשק מחוברות לתצוגת הטייסים בקסדות המיוחדות ובכך מתאפשר להם למקם את המטוס לעמדת ירי מתאימה ולבצע פגיעה מדויקת במטרה.

 

תגובות סגורות