הבית ואורחות החיים ב 2030- : דאסו סיסטמס חוזה לנו עתיד נוצץ בבתים החכמים שלנו

23% מהצרכנים סבורים שבשנת 2030 הם יבצעו קניות אך ורק דרך האינטרנט. רוב הצרכנים  מאמינים שבמקביל לקניות באינטרנט, הם ימשיכו לקנות בחנויות ממשיות.

  • 70% מהצרכנים מצפים לחוויות קנייה מותאמת אישית בחנות, ו-81% מצפים להשתמש בטכנולוגיות דיגיטליות בהיותם בחנויות.
  • 84% מהצרכנים מצפים לקבלת שירותי משלוח אשר יבטיחו קבלת כל מוצר בכל מקום ובכל שעה.
  • בעידן הדיגיטלי יש לצרכנים ציפיות גבוהות, וביחד עם מעמד הביניים ההולך וגדל, קיימת דרישה גדולה יותר לשירותי התאמה אישית המוניים.

דאסו סיסטמס חברת ה-3DEXPERIENCE, מספקת לעסקים ולאנשים עולמות וירטואליים המאפשרים להם לדמיין חידושים בני-קיימא. הפתרונות השיתופיים שלה משנים את האופן שבו המוצרים מתוכננים, מיוצרים ונתמכים. מה שמוביל לטיפוח חדשנות חברתית ולהרחבת יכולותיו של העולם הווירטואלי לשפר את העולם האמיתי. דאסו סיסטמס, ביחד עם “Frost & Sullivan Research”, הפיקו דוח אשר בוחן את המגמות אשר מעצבות את עתיד חיינו ומראה כיצד אותן מגמות יוצרות אתגרים והזדמנויות חדשות עבור חברות ועסקים. בנוסף, דוח זה מסכם כיצד העתיד יהווה עידן בו ציפיות ורצונות הלקוחות והציבור יהיו בליבת הטכנולוגיות והפתרונות אשר מטרתם לייצר חוויות מספקות יותר ומותאמות אישית.

בישראל –

מגמת הבתים החכמים כבר באה לידי ביטוי ממשי בישראל ואף מתעצמת, והיא כוללת הכול החל מרובוט אשר צופה את צרכי בעליו וכלה בשימוש במקרר שבודק האם כל המצרכים הדרושים לנו נמצאים ובו בעת מווסת את הטמפרטורה שלו. מגמת הבתים החכמים חושפת בפנינו את ההזדמנויות והאפשרויות הטמונות בכלי עזר אוטונומיים,  בין אם מדובר בפרטיות, נוחות או ביטחון.

באשר לאורחות חיים וקמעונאות, מזה שנים שהצרכן הישראלי נהנה מפירות הקמעונאות המודרנית ושירותי המשלוחים אישיים, אשר הגיעו בשנת 2017 לממוצע של שתי הזמנות מקוונות בשנייה, על פי נתונים של רשות הדואר. בגדים ונעליים, כלי בית, אביזרים, גאדג’טים שונים, ויטמינים וקוסמטיקה , כל אלו נמצאים בראש רשימת הקניות של הישראלים ברשת.  ככל הנראה, המגמה הגוברת והנורמליזציה של השימוש בשירותי משלוח לא ייעלמו בקרוב. אם כבר, ניתן לראות שמגמה זו רק הולכת וגדלה עם הזמן.

ממצאים נוספים מהדוח הם :

  1. בתים חכמים

הבתים שלנו הופכים להיות חכמים יותר, מה שמוביל למינוף טכנולוגיות החיבור בין מוצרים שונים, להתקדמות החיישנים ולשימוש גובר  באינטרנט של דברים (IoT) במטרה לשרת את צרכי הלקוח באופן האופטימלי. טווח היישומים נע מאורות חכמים, ווסטי חום חכמים ומכשירי מטבח חכמים, ועד לעוזרים אישיים והתקנים להשקיית צמחים. מגמות אלו מאפשרות מספר יישומים שונים לשיפור סגנון חיים, כולל שילוב לבוש משולב טכנולוגיה, כגון שעונים ותכשיטים, נעליים אתלטיות ייחודיות, כמו גם  ציוד ספורט חכם המספק עבור הצרכן  משוב ביצועים ומידע רלוונטי נוסף.

  1. קניות וחנויות פיזיות

ישנן מספר מגמות שונות  אשר חוברות יחד  על מנת ליצור חוויות מותאמות אישית בבית, בפנאי ובקניות. חברות למוצרי הבית וסגנון החיים מודעות למגמות אלו, והן מחפשות דרכים להמציא מחדש את האסטרטגיות, המוצרים והמודלים העסקיים שלהן. דבר זה מוביל אותן לאסטרטגיות “פיזידגיטליות” – שילוב של חנויות קמעונאיות פיזיות עם אסטרטגיות דיגיטליות. חלק מהחנויות הפיזיות יהפכו לאולמות תצוגה אשר יתמקדו במתן חוויות ייחודיות ומעניינות אשר לא ניתן לחוות דרך הרשת. בנוסף, הן ינצלו טכנולוגיות דיגיטליות על מנת להפוך לאוטומטיות יותר, כגון השימוש ברובוטים חכמים לצורך מילוי מחדש של מדפים ריקים, ומעבר לשיטות תשלום מתקדמות באמצעות תוכנות לזיהוי פנים. חוויית הקנייה תמנף את המציאות הווירטואלית (VR), את המציאות הרבודה (AR) ואת טכנולוגיות תלת-הממד (3D) עבור סיוע אישי לצרכנים, הרחבת קטלוגים באמצעים וירטואליים בחנויות, מדידה וירטואלית של מוצרים, והתאמה אישית המונית של מוצרים.

  1. משלוחים

מסחר אלקטרוני מוביל לעלייה עצומה בדרישה לשירותי משלוח עירוניים, מה שמוביל לעומס נוסף ב”קילומטר האחרון”, השלב האחרון במסלול ההובלה בין מרכז ההפצה לבית הלקוח. הודות להתקדמות הדיגיטלית, יש לשוק פוטנציאל עצום לייעל את הקיבולת, לשפר את חוויית הלקוח, להקטין סיכונים וליצור מודלים עסקיים חדשים. רחפני אספקה ​​עשויים להיות אחד הפתרונות האוטונומיים בכדי את בעיית הקילומטר האחרון, וכן לענות על הצורך במתן פתרונות אספקה ​​מהירים וידידותיים יותר לסביבה.

  1. התאמה אישית המונית

חברות מגיבות לצרכנים  מחוברים ומודעים יותר מבעבר, וממקמים אותם במרכז האסטרטגיות שלהם. ניתוחי ביג דאטה מאפשרים בניית פרופילים אמינים יותר של לקוחות כדי להציע מוצרים או שירותים המותאמים לטעם ולהעדפות של כל אדם. טכנולוגיות חדשות, כגון מסחר דיגיטלי, בינה מלאכותית והדפסה תלת-ממדית, מאפשרות התאמה המונית והנפקת מוצרים מותאמים אישית. ייצור בחנות בחומרים הניתנים למחזור, או הדפסה תלת-ממדית בבית הלקוח, כדי לתקן מוצר פגום, תורמים גם הם  לקיימות של המוצר.

בהסתכלות קדימה אל העתיד, צרכי הצרכנים יהיו בליבת הטכנולוגיות והפתרונות אשר ייצרו חוויות מספקות ומותאמות אישית יותר בכל תחומי העניין. תחומי הקמעונאות והבית יתמזגו יותר ויותר אחד לתוך השני, מערכות הבית יעברו מהפך בנוסף להרחבת טווח האופציות המתקדמות של שירותי המשלוח. בנוסף- מגמות הבית החכם צפויות להמשיך לצבור פופולריות יחד עם נגישותו לציבור הרחב.

 

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות