חדשות היום

משרד הביטחון בחר במערכת ההגנה האקטיבית ‘חץ דורבן’ אשר כוללת את מכ”מי ה-CHR של ראדא

משרד הביטחון בחר במערכת ההגנה האקטיבית ‘חץ דורבן’ אשר כוללת את מכ”מי ה-CHR של ראדא

נתניה, ישראל, 22 באוגוסט, 2019 – ראדא תעשיות אלקטרוניות בע”מ (NASDAQ: RADA) מדווחת היום כי משרד הביטחון הישראלי בחר למגן רכבים קרביים וטאקטיים עם מערכת ההגנה האקטיבית ‘חץ דורבן’ מתוצרת אלביט מערכות/תעש. המערכת מכילה את מכ”ם ה-CHR מבוסס התוכנה של ראדא. הזכייה בחוזה וקביעת התצורה הסופית של המערכת כפופים להשלמת המשא ומתן בין אלביט מערכות ומשרד הביטחון.

המערכת מיועדת להתקנה על נגמ”שי ‘איתן’ – הנגמ”ש הגלגלי החדש של צה”ל, וכן על דחפורי D-9.

הבחירה ב’חץ דורבן’ ל’איתן’ הצה”לי מגיעה לאחר החלטה קודמת של צבא ארה”ב להמשיך עם מערכת ההגנה האקטיבית ‘חץ דורבן’ לנגמ”שי ה-Bradley שלו.

התצורה הנוכחית של ‘חץ דורבן’ כוללת חיישנים אופטיים, מכ”ם ה-CHR של ראדא, משגרים ומיירטים לניטרול  איומים במרחק בטוח מהכלים הממוגנים. המערכת מספקת כיסוי המיספרי מלא לאיומים מטווח קרוב, הן בשטחים פתוחים והן בסביבה עירונית. הקומפקטיות של המערכת, הביצועים הגבוהים והמגוונים, החדירה השיורית המינימלית וקלות ההתקנה, ממצבים את ‘חץ דורבן’ – יחד עם המכ”מים של ראדא – כפתרון ההגנה האקטיבית האופטימלי לכל רכב קרבי טאקטי.

דב סלע, מנכ”ל ראדא אמר: “אנו עובדים יחד עם אלביט/תעש מזה יותר מעשור על פיתוח ובדיקת מערכת “חץ דורבן”, תוך שיפור מתמיד של יכולות המכ”ם שלנו. בהמשך למאמצים מתמשכים אלה, הכיר משרד הביטחון בערכיות המערכת. אנו מעריכים את שוק המכ”מים העולמי למערכות הגנה אקטיביות במעל 2.5 מיליארד דולר, ובהתבסס על הבחירות ב”חץ דורבן” בישראל ובארה”ב, אנו צופים לעניין גובר ברחבי העולם מצד צבאות מודרניים רבים המעוניינים לשפר את יכולות ההגנה לנגמ”שים שלהם.”


תגובות סגורות