חדשות היום

Waze משיקה את Waze for Cities Data בשיתוף עם Google Cloud

Waze, הפלטפורמה שמאגדת את קהילות המשתמשים בדרך, מודיעה היום כי Waze for Cities Data עכשיו נגישה בענן של Google. המשמעות היא גישה נוחה יותר לנתוני התנועה של Waze for Cities  עבור יותר מ-1,000 שותפות ברחבי העולם, שבאפשרותן כעת לנתח דפוסי ניידות ותנועה ולהשתמש לראשונה אף בכלים הוויזואליים של Google Cloud.

Waze for Cities Data, אשר כונתה בעבר Connected Citizens Program – CCP, הושקה באוקטובר 2014 עם 10 שותפות עירוניות והיום יש לתכנית מעל 1,000 שותפות ברחבי העולם. בישראל עשרות שותפות לתכנית, ביניהן הערים הגדולות במדינה, דוגמת ירושלים, ת”א וחיפה וגופי הצלה וחירום, דוגמת מערך הכבאות ומגן דוד אדום. מדובר בתכנית חינמית לשיתוף הדדי בנתונים, שממנפת טכנולוגיית מובייל ונתוני תנועה שנאספים מההמונים בכדי להעצים את כוחן של רשויות ציבוריות, בראשן עיריות וגופי החירום, במטרה לשפר את תשתיות העיר והשירות הניתן לתושבים.

“Waze הייתה החלוצה בשיתוף פעולה וחלוקת מידע יחד עם עיריות כדי לשפר את תשתיות העיר ולהילחם בפקקי התנועה. עם זאת, במהלך חמש השנים האחרונות מצב הדברים השתנה. לערים אמנם יש יותר מידע מתמיד, אבל הן זקוקות לכלי ניתוח טובים יותר על מנת שהן יוכלו להשתמש במידע זה כדי לשפר את המצב ברחובות. אנחנו נרגשים להשיק את שיתוף הפעולה עם Google Cloud, שיקל עוד יותר על השותפות שלנו ב-Waze for Cities לארגן, לאחסן, לפרש ולשתף נתוני תנועה ותובנות בצורה חלקה יותר”, אומר דני סימונס, מנהל השותפויות עם המגזר הציבורי ב-Waze.

“השותפות ב-Waze for Cities Data לא יצטרכו לבנות עוד כלים משלהן או להפעיל מערכות שונות עבור נתונים שונים. האינטגרציה עם Google Cloud תקל על הצגת נתוני Waze for Cities Data וניתן אף לשלבם עם נתונים נוספים הקשורים לתחבורה, וכך לקבל את התמונה המלאה של מגמות הניידות והתחבורה במקום אחד”, מסביר סודיר האסבה, דירקטור ניהול מוצר ב-Google Cloud.

עם Waze for Cities Data, לשותפות של Waze for Cities תהיה גישה לכלי אחסון הנתונים מהטובים ביותר מסוגו – BigQuery, כמו גם לכלי הדמיית הנתונים Data Studio. הכלים האלו יקלו מאוד על הבנת הנתונים ותקשורם גם לבעלי תפקידים וקהלים שאינם טכניים. במסגרת התכנית, השותפות יכולות לנתח עד 1 טרה-בייט ולאחסן עד 10 גיגה-בייט של נתונים בחינם בכל חודש. השותפות יכולות לנתח ולשמור את הנתונים שלהן בצורה מאובטחת תוך שמירה על פרטיות, ולהוסיף ניתוחים נוספים, מעבר לאלה המוצעים במסגרת התכנית. כמו כל השותפות והלקוחות של Google Cloud, גם השותפות של Waze Cities תשארנה בשליטה מלאה על הנתונים שלהן.

כל גוף ציבורי רשאי להגיש בקשה לתוכנית על ידי הקשת “Apply Now” בדף הבית של Waze for Cities . השותפות כיום ב-Waze for Cities, תקבלנה מידע נוסף על האינטגרציה לחשבון הקיים שלהן.

 


מערכת יו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות