חדשות היום

מיימקאסט רוכשת את סגאסק – סטארט-אפ סייבר סקיוריטי ישראלי

הרכישה מרחיבה את יכולת ההגנה מעבר לפרימטר הארגוני כדי להתגונן מפני ניסיונות התחזות המשמשים לגניבת כסף ונתונים

לקסינגטון, מסצ׳וסטס – ה-6 בינואר 2019 Mimecast Limited (נאסד״ק: MIME), חברת אבטחת מידע מובילה לדואר אלקטרוני ומידע, הכריזה היום על רכישת Segasec הישראלית, ספקית פתרונות להגנה בפני איומים דיגיטליים. בעזרת טכנולוגיה חדשנית זו, לקוחות Mimecast יהיו כעת מוגנים מפני התקפות המנצלות אתרי אינטרנט ודומיינים מזוייפים כדי ״לקצור״ פרטים אישיים של הלקוחות, העובדים, השותפים והספקים שלהם, בכל שרשרת האספקה.

האקרים משתמשים בטכניקות מתוחכמות כדי לתקוף ארגונים בכל הגדלים ובכל הסקטורים תוך התחזות למותג המקורי כפיתיון להפעלת תקיפות. עם הרכישה של סגאסק, הרוכשת מיימקאסט תוכל לספק הגנה מתקיפות מותג אלו, באמצעות למידת מכונה, לזיהוי נסיונות התחזות – וזאת בשלבים המוקדמים ביותר של התקיפה. הפיתרון מספק גם דרך לפקח, לנהל, לחסום ולהוריד הונאות דיוג (״פישינג״) או ניסיונות התחזות באופן פעיל באינטרנט.

הרכישה של סגאסק מהווה הרחבה טבעית של גישת Email Security 3.0 של Mimecast, אשר מסייעת ללקוחות להגן על ארגוניהם בשלושה אזורי מפתח: אזור 1, הגנה מפני איומי אבטחה המנסים לחדור למתחם הארגוני; אזור 2, הגנה מפגיעויות ואיומים הקיימים בתוך המערכת; ואזור 3, הגנה ממתקפות שמתרחשות מחוץ להיקף הארגוני – ולעתים ברשת בכללותה. שילוב הפיתרון של סגאסק מחזק את פלטפורמת ההגנה של אזור 3 של מיימקאסט וזאת על ידי מתן גישה מקיפה להגנה מסיכונים דיגיטליים, ובמקביל גם העשרת יכולות ומערכות ההגנה ההיקפיות המקוריות שלה עבור אזור 1 – בעזרת מודיעין שסגאסק אוספת מניתוח האיומים החיצוניים.

האינטגרציה של סגאסק עם שירותי אבטחת המידע הקיימים של מיימקאסט מחזקת עוד את חוסן הסייבר (cyber resilience) של לקוחותיה בכך שהיא מאפשרת להם לחסום ולהוריד במהירות כל דומיין זדוני. הפלטפורמה המשולבת בנויה באופן שמאפשר לארגונים ליישם אסטרטגיית אבטחת סייבר מקיפה המסוגלת להתמודד עם איומים מודרניים סביב השטח, בפנים ומחוצה לה.

סגאסק הוקמה ב-2017 על ידי אלעד שולמן, מנכ”ל החברה ובעברו מנכ”ל הסניף הישראלי של OpTier שנרכשה על ידי SAP (אוגוסט 2014) ויוצא אמדוקס ומרקורי, שנרכשה על ידי HP (אוגוסט 2006), וגד אקוקה, סמנכ”ל הטכנולוגיות, בעברו מפתח תוכנה בכיר ב-SAP, שם הכירו השניים, וקצין באופק, יחידת התוכנה של חיל האוויר. כיו”ר פעיל בחברה מכהן עידו יבלונקה, לשעבר מנכ”ל יאהו ישראל ונשיא פיורסק שנרכשה על ידי פאלו-אלטו נטוורקס (יוני 2019); בכירים נוספים כוללים את סמנכ”ל התפעול טל הרשקוביץ, יוצא דלויט וקבוצת גוברמן, וכן סמנכ”ל המכירות גורי גבע, יוצא Secure Islands שנרכשה על ידי מיקרוסופט (יוני 2015).

בשנתיים וחצי מאז הקמתה, גייסה החברה 5 מיליון דולר בלבד עד למכירתה, וזאת בזכות הכנסות מהירות; “בניגוד לתפיסה הרווחת, בבדיקה חפה מדעות קדומות, גד ואני גילינו כי פישינג רחוקה מלהיות בעיה פתורה – והכנסות החברה המשמעותיות והמהירות הינן עדות לכך שהשוק היה צמא לפתרון מספק”, אורמ אלעד שולמן, מנכ”ל ומייסד משותף.

המשקיעה הראשונה בחברה היתה Innogy Innovation Hub, קרן ההשקעות של חברת האנרגיה הגרמנית מהגדולות באירופה Innogy SE, אשר מנוהלת בישראל על ידי מיקי שטיינר. ״ההשקעה שלנו בסגאסק היוותה הבעת אמון בצוות ובטכנולוגיה החדשנית שלו”. אומר בועז קנטור, סמנכ”ל הטכנולוגיות של תחום השקעות הסייבר באינוג’י ודירקטור בסגאסק. “כספקית אנרגיה אינוג’י מבינה לעומק את הזכות של צרכנים לבטוח בספקי השירותים שלהם. אנו שמחים לראות שהטכנולוגיה של סגאסק, שמגנה על אמון המותגים מפני התקפות זדוניות זוהתה במהרה גם על ידי מובילה עולמית בתחום ניהול והגנת הדואר הארגוני, ומאחלים לגד, אלעד, ושאר הצוות הצלחה בדרכם החדשה.”. סבב הגיוס השני של החברה נערך לפני כחצי שנה בהובלת החברה הרוכשת, כאשר כל סכום הגיוס נותר בקופת החברה.

“כל מותג פגיע להתקפות אשר מאיימות על האמון הרב שהעובדים, הלקוחות, השותפים והספקים העניקו לו” אמר פיטר באואר, מנכ”ל מיימקאסט. ״סגאסק תאפשר ללקוחותינו גישה פרואקטיבית לזיהוי – ואף למניעה של – התקפות זדוניות אשר מתחזות למותגים שלהם באמצעות דומיינים מזויפים שאינם בבעלותם, וזאת תוך שהיא מספקת גם את הנראות הנדרשת להבנת ההתחזות ואופי המתקפה. בנוסף, הפתרונות של סגאסק משלימים את הרכישה האחרונה שלנו של חברת DMARC Analyzer, אשר מפשטת את תהליך ההגנה מפני ניצול לרעה של דומיינים בבעלות הלקוחות – וכן משלימה את אסטרטגיית Email Security 3.0

הטכנולוגיה של סגאסק נועדה לפקח על דומיינים באינטרנט החשודים כזדוניים, מנטרת אותם ומתריעה על סיכונים נקודתיים. תוך שימוש בלמידת מכונה והפעלת סריקות ממוקדות – אשר מזהות גם דפוסי התקפה חדשים, הפתרון יכול לעזור לחשוף התקפות בזמן אמת וגם התקפות בעת הכנתן, בשלבים המוקדמים ביותר, וכך לעתים קרובות גם למנוע את המתקפה לפני שקרתה. סגאסק מציעה גם יכולות הסרת דומיינים מהירות עבור התקפות פעילות, וכן טכנולוגיה אשר מגבילה את השימוש בנתונים שנגנבו.

אלעד שולמן, מנכ”ל ומייסד-שותף סגאסק, אמר כי “בכלכלה הדיגיטלית של ימינו אנו מסתמכים לחלוטין על אתרי אינטרנט ודוא”ל לכלל התקשורת עם עסקים, הן בחיים המקצועיים והן האישיים שלנו. מתקפות אשר מתחזות למותגים שאנו סומכים עליהם מנצלות לרעה את האמון שלנו, נמצאות במגמת עלייה. השילוב העוצמתי של מיימקאסט וסגאסק יסייע ללקוחות להגן טוב יותר על המותגים שלהם, על הלקוחות ועל בעלי עניין חיצוניים אחרים, וכמו כן על העובדים שלהם. ”

הפתרון של סגאסק ומיימקאסט נועד לאפשר לארגונים:

  • להגן על עובדים, לקוחות, שותפים וספקי צד ג’ מפני הונאות דיוג (״פישינג״) שמנסות להערים עליהם על ידי ניצול לרעה של דומיינים הדומים לאתרים הלגיטימיים שלהם;
  • לזהות ולהגן מפני התקפות בהן פורצים משכפלים אתר אינטרנט ומתחזים למותג הלגיטימי כדי לבצע מגוון פעילויות זדוניות נגד בעלי עניין;
  • לחסום ולהוריד אתרים חשודים וכן הונאות פעילות.

השפעה פיננסית
לרכישת סגאסק לא צפויה להיות השפעה כספית מהותית על הכנסות מיימקאסט או ה-EBITDA המותאם לרבעון השלישי ולשנת 2020 המלאה, על פי ההנחיות שניתנו ב- 7 בנובמבר 2019.

את סגאסק ייצגו בעסקה עורכי הדין אסף הראל, גל לוטקר ואיה נאמן ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות’. מיימקאסט יוצגה על ידי יובל אורן, עדי גילת, ענת נחום, שי ראב ואורלי חרס ממשרד הירש-פלק ושות’.

זוהי הרכישה השנייה של מיימקאסט בישראל לאחר רכישת חברת הסייבר סולביט בשנת 2018. בוריס ויינברג, מיזמי סולביט וכיום המנהל של מיימקאסט ישראל, מוסיף כי “אנו שמחים ומברכים על הצטרפותה של סגאסק למשפחת מיימקאסט. זוהי תוספת נהדרת למרכז הפיתוח של מיימקאסט ואנו סבורים שהידע והניסיון שמביאים אנשי סגאסק יתרמו להמשך מיצובה של מיימקאסט כמובילה עולמית בתחום הסייבר. רכישה זו מסמנת את ההערכה לה זוכה תעשיית הסייבר הישראלית גם בקרב הנהלת מיימקאסט העולמית, ואנחנו בהחלט מתכננים להמשיך לגדול ולהשקיע בישראל.״.


תמונת כותרת: עובדי Segasec. קרדיט צילום אלעד גרובנר

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות