חדשות היום

על רקע הצורך הגובר בארץ ובעולם- ג’נסל משיקה מערכת חדשנית לטעינת רכבים חשמליים בכל שעות היממה וללא תלות בזמינות רשת חשמל

הפתרון, EVOX, ייושם כבר בעמדות הטעינה שתקים ג’נסל יחד עם חברת EV מוטורס בחודשים הקרובים ברחבי הארץ

רמי רשף, מנכ”ל ומייסד ג’נסל: “על רקע הדרישה ההולכת וגוברת לתחנות טעינה לרכבים חשמליים, אנו שמחים להשיק מערכת שמבטיחה זמינות אנרגיה לטעינת רכב חשמלי בכל שעות היממה, ללא תלות בזמינות רשת חשמל. זיהינו בעיה אמיתית המפריעה לנהגים רבים שמגלים ‘חרדת טווח’, וכבר יש לנו לקוחות והתקנות עתידיות. השקת ה-EVOX, לצד שיתוף הפעולה שלנו עם EV מוטורס, יתרמו באופן משמעותי למיצוב של ג’נסל כספקית משמעותית בשוק הישראלי והעולמי”.

חברת ג’נסל (TASE: GNCL), המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה מבוססי תאי דלק לייצור חשמל באמצעות מימן ואמוניה, מודיעה על השקת מערכת היברידית ואוטונומית לתחום טעינת רכבים חשמליים, שנועדה לפתור את “חרדת הטווח” של הנהגים. המערכת, הנקראת EVOX, מסוגלת לייצר חשמל בכל מקום בו נדרשת טעינת רכבים חשמליים ורשת החשמל אינה מספקת או שאינה קיימת. את הפתרון תיישם ג’נסל כבר בעמדות הטעינה שתקים בחודשים הקרובים יחד עם חברת EV מוטורס ברחבי הארץ.

בג’נסל מציינים כי ה-EVOX מהווה פתרון המבטיח זמינות אנרגיה לטעינת רכב חשמלי בכל שעות היממה ללא תלות בזמינות רשת חשמל, אנרגיה סולאריות או רוח. כמו כן, המערכת החדשה מאפשרת לתת מענה לביקוש הגובר לתחנות טעינה לרכבים חשמליים באופן אוטונומי ובכל מקום בו תשתית החשמל לא תהיה מספקת או לא קיימת, ובכך מאפשר להגדיל את היכולת להטעין כמות גדולה יותר של רכבים חשמליים.

המערכת החדשה פותחה על בסיס הטכנולוגיה המוכחת של תאי הדלק מבוססי מימן של החברה, ה- GenCell BOX™, והיא משלבת את יכולת יצור החשמל בתאי דלק של החברה מבוססי המימן, שימוש באנרגיה המגיעה מרשת החשמל (ככל שישנו חיבור כזה) ושימוש באמצעי לאגירת אנרגיה בסוללות ליתיום, תוך חיבור וניהול כל מקורות אנרגיה אפשריים אלו על ידי תוכנה ייחודית שפותחה בג’נסל.


תמונת כותרת: מערכת ה-EVOX (באדיבות GENCELL)

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות