Dot Compliance גייסה 17.5 מיליון דולר כדי להוביל קטגוריה חדשה של ניהול איכות ורגולציה מבוססת AI בתחום מדעי החיים

חברת הסטאטראפ Dot Compliance, המספקת פתרונות מבוססי בינה מלאכותית לניהול תהליכי איכות בחברות בתחום מדעי החיים, מודיעה על הרחבת סיבוב גיוס מסדרה B בסך 17.5 מיליון דולר. בסיבוב השתתפו המשקיעים הקיימים, בהובלה משותפת של הקרנות IGP Capital ו-Vertex Ventures, ובהשתתפות קרן TPY Capital. הגיוס החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-50 מיליון דולר.

Dot Compliance פועלת על פלטפורמת Salesforce.com ומספקת לחברות בתחומי הפארמה, ביוטכנולוגיה ומיכשור רפואי, סל כלים רחב. לניהול תהליכי איכות ועמידה בדרישות הרגולציה, המאפשרים להם לפתח ולספק מוצרים חדשניים ומצילי חיים במהירות, בבטיחות וביעילות. החברה הציגה כבר בשנת 2015 פתרון eQMS, מערכת לניהול איכות שהייתה הראשונה בתעשייה זו שסיפקה פתרון ענן מוכן לשימוש, המאפשר לארגוני פארמה וציוד רפואי לציית לדרישות הרגולציה. לפני כשנה השיקה החברה את Dottie AI, המשלבת יכולות Generative AI. הסורקת באופן אוטומטי כמויות עצומות של טקסט ודאטה, ומספקת בתוך שניות תובנות לצרכים הספציפיים של לקוחותיה. כלי זה מאפשר לצוותים לעבוד בצורה יעילה יותר, לחסוך לחברה משאבי זמן וכסף, להפחית את עומסי העבודה הידנית ולצמצם סיכונים הכרוכים בהפרת דרישות הרגולציה.

חברות הביוטכנולוגיה והרפואה עומדות בתקופה זו בפני אתגר, בעקבות החלטת Veeva System להוציא את פתרון ה-CRM שלה מפלטפורמת סיילספורס, מה שמחייב את לקוחותיהם הנוכחיים לבחור בין שתי הפלטפורמות. דוט קומפליינס זיהתה את האתגר ומשיקה כעת פתרון חלופי שמאפשר לאותן חברות לפעול בהצלחה בסביבה היברידית של מספר פלטפורמות ולהשתחרר מהתלות בספק יחיד.

דוט קומפליינס נוסדה בשנת 2015 על ידי דורון סיטבון המשמש כמנכ”ל, ומעסיקה כיום 130 עובדים, מחציתם במרכז הפיתוח הישראלי והשאר בארה”ב ואירופה. החברה רשמה בשנים האחרונות צמיחה חדה במכירות ומשרתת כיום למעלה מ-400 לקוחות ובהם מעל ל-100 אלף משתמשים שונים. כספי ההשקעה ישמשו להאצת פיתוח פתרונות התוכנה מבוססי בינה מלאכותית, גיוס כוח אדם והרחבת בסיס הלקוחות, חברות גדולות וקטנות בתחומי מדעי החיים.

דורון סיטבון, מייסד ומנכ”ל Dot Compliance: “ההשקעה החדשה תאפשר לנו להאיץ את המומנטום שלנו ולהגביר את קצב הפיתוח של כלי הבינה המלאכותית שלנו. אנחנו שמחים להציע פתרון שהופך תובנות מבוססות בינה מלאכותית לנגישות לכל העוסקים בתעשיות מדעי החיים, ללא קשר לבסיסי הנתונים והאפליקציות שעימם הם עובדים כיום. דוט קומפליינס הופכת לחברת דאטה שיוצרת קטגוריה חדשה של תאימות מבוססת בינה מלאכותית.”

ד”ר יובל נרדי, מדען נתונים ראשי (Chief Data Scientist) של Dot Compliance: “אנו בעיצומה של מהפכת AI עם פריצות דרך משמעותיות שהתרחשו בשנתיים האחרונות. Dot Compliance מתפתחת לחברה ממוקדת נתונים ומשפרת משמעותית את תהליכי האיכות והרגולציה על ידי הצגת מערכת מבוססת דאטה פורצת דרך, ייעודית ומותאמת באופן מדויק לתחום, הממנפת טכנולוגיות AI מתקדמות ויכולת חיזוי. אנחנו מספקים ללקוחותינו בזמן אמת תובנות מבוססות בינה מלאכותית, מדויקות וניתנות ליישום באופן מיידי המותאמות אליהם באופן ספציפי.”

יוני לוי, שותף ב-IGP Capital: “אנחנו נרגשים מההזדמנות להכפיל את השקעתנו בדוט קומפליינס בהנהגתו של דורון. הרחבת סבב הגיוס בעליית שווי משמעותית היא עדות לצמיחה האדירה שחוותה החברה מאז שהובלנו את סבב ה-B שלה לפני כשנתיים, והיא נועדה להאיץ את המומנטום עם לקוחות ארגוניים ולהביא את כלי ה-AI לתחום הרגולציה.”

אביעד אריאל, שותף ב-Vertex Ventures: “בחמש השנים האחרונות ראינו מקרוב כיצד החזון של דורון מתממש, כשהחברה התפתחה מסטארטאפ בשלבים התחלתיים לפלטפורמת eQMS מובילה עם פתרון ייחודי מחוץ לקופסה. אנחנו מאמינים שחמש השנים הבאות תהינה מרגשות עוד יותר, מאחר ודוט קומפליינס נמצאת בעמדה מעולה להגדיר את קטגוריית AI QMS, ולהקל על חברות נוספות לעמוד בתנאי הקומפליינס ולהשתמש בפלטפורמה כמנוע לצמיחתן.”


קרדיט: דוט קומפליינס

מערכת ניו-טק מגזינים בע"מ

תגובות סגורות