גילת מכריזה על חתימת הסכם לרכישת Stellar Blu Solutions, מובילת שוק בתחום האינטרנט בטיסה, עם פתרון ראשון מסוגו לאנטנה אלקטרונית (ESA) לתעופה אזרחית

גילת מצפה כי הכנסותיה השנתיות מ-Stellar Blu יהיו בין 100 ל-150 מיליון דולר החל מ-2025, על בסיס צבר ההזמנות הקיים של Stellar Blu

דגשים עיקריים

  • הרכישה ממצבת את גילת כספקית מובילה של טכנולוגיות ופתרונות לקישוריות אינטרנט בטיסה בשוק התעופה האזרחית והעסקית. טכנולוגיות אלה ובמיוחד אנטנות אלקטרוניות מתכווננות (ESA), הנן פתרון אידאלי עבור שווקים משיקים נוספים
  • אנטנת ה- ESA של Stellar Blu מספקת קישוריות ללווייני LEO ו-GEO בטווח מסלולים רחב, ותואמת את האסטרטגיה העתידית של נותני שירות מובילים בתחום קישוריות אינטרנט בטיסה (IFC)
  • שותפיה העסקיים של Stellar Blu משתלבים היטב באסטרטגיות השיווק של גילת, שילוב לו פוטנציאל להניב הזדמנויות למוצרים ופתרונות חדשים
  • גילת תשלם 98 מיליון דולר במועד סגירת העסקה, ועד 147 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה ביעדים עסקיים ופיננסיים
  • הרכישה צפויה להוסיף (accretive) לרווחיות של גילת על בסיס Non GAAP החל מהמחצית השנייה של 2025

חברת גילת רשתות לוויין (נאסד”ק ובורסת ת”א: GILT), מובילה עולמית בטכנולוגית פתרונות ושירותים לרשתות תקשורת לוויינית, מודיעה היום על חתימת הסכם לרכישת Stellar Blu Solutions, שתהווה רכיב מרכזי באסטרטגיית הצמיחה של גילת בתחום הקישוריות בטיסה – IFC.

 Stellar Bluהינה ספקית אמריקאית מובילה לדור חדש של פתרונות לתקשורת לוויינית לתעופה. הרכישה מהווה צעד משמעותי עבור גילת להרחבת נוכחותה בשוק ה-IFC הצומח. גילת צופה שהכנסותיה השנתיות מהרכישה ינועו בטווח שבין 100 ל-150 מיליון דולר החל מ-2025, על בסיס צבר ההזמנות הקיים של Stellar Blu. הרכישה צפויה להוסיף  (accretive)  לרווחיות גילת על בסיס Non GAAP החל מהמחצית השנייה של 2025.

גילת תשלם 98 מיליון דולר במזומן, במועד סגירת העסקה, בכפוף להתאמות, וסכום נוסף של עד ל-147 מיליון דולר במזומן, בכפוף להשגת יעדים פיננסיים ועסקיים. גילת מתכוונת לממן את הרכישה מהמזומנים הקיימים בקופת החברה ומאשראי חיצוני.

העסקה אושרה על ידי דירקטוריון גילת וחבר המנהלים של Stellar Blu Solutions. השלמת העסקה תלויה באישורים רגולטוריים מסוימים, הכוללים קבלת אישור מהוועדה להשקעות זרות בארה”ב (CFIUS), רשות המסחר האמריקאית (FTC) ומשרד המשפטים האמריקאי (DOJ) במסגרת ה HSR Act, ותנאי השלמה מקובלים נוספים. השלמת הרכישה צפויה במחצית השנייה של 2024.

Stellar Blu Solutions מתמחה בפיתוח קישוריות אינטרנט ייחודית, רשתות ופתרונות תעופה לרשתות לווייניים. פתרון ה-“Sidewinder” החדשני של Stellar Blu  הוא בעל ארכיטקטורה פתוחה עם טווח מסלולים מלא עבור טרמינל ESA המאפשר יתרון בעלויות ובביצועים. הארכיטקטורה של ה- Sidewinder היא מודולרית ובעלת יכולת הרחבה לשווקי תעופה אחרים ואפליקציות נוספות של קישוריות לווינית בתנועה. הפתרון של- Stellar Blu  נבחר על ידי Intelsat, Panasonic, OneWeb ואחרים כדי לספק את  הדור הבא של פתרונות תקשורת לוויינית לתעופה האזרחית. באמצעות שותפות אלה, הפתרון של Stellar Blu  אומץ על ידי כמה מחברות התעופה הגדולות בעולם.

” Stellar Blu Solutions היא ספקית תעופה אמריקאית מובילה המשווקת טרמינלים של אנטנות אלקטרוניות מתכווננות לספקי קישוריות בטיסה מהגדולים בעולם”, מסר עדי צפדיה, מנכ”ל גילת. “הרכישה מהווה אבן דרך משמעותית באסטרטגיית הצמיחה של גילת, המיועדת להמשיך ולהרחיב את עסקיה בשוק הקישוריות בטיסה. מעבר לכך, אנו מאמינים שהודות לפריסה הגלובלית של גילת, נוכל להביא את הפתרונות החדשניים של Stellar Blu לשוקי תקשורת מתקדמים נוספים הזקוקים לפתרונות קישוריות בטיסה המבוססים על אנטנה אלקטרונית מתכווננת. במשותף, אנו נספק ללקוחות Stellar Blu רשת תמיכה מקיפה. אנו רואים סינרגייות חזקות בין החברות ומצפים לעבוד עם הנהלת Stellar Blu Solutions כדי לתמוך בלקוחותיה שהינם מהמובילים בעולם”.

“אנו גאים בצוות Stellar Blu Solutions שהביא את החברה למעמד בו היא חוברת לגילת, ומצפים שיחד עם המשאבים והמובילות של גילת בשוק תקשורת הלוויינים והפריסה הבינלאומית הרחבה, Stellar Blu תהיה בעמדה להמשך צמיחה ופיתוח מוצרים פורצי דרך”, אמר טרייסי טרנט, מנכ”ל Stellar Blu Solutions. “אנו מאמינים שמוצרי הארכיטקטורה הפתוחה החדשניים שלStellar Blu , ומובילות השוק המשמעותית בתחום ה-IFC, יחזקו משמעותית את האסטרטגיה של גילת בסקטור”.


מערכת ניו-טק מגזינים גרופ בע"מ

תגובות סגורות