חדשות היום

הסטארט-אפ הישראלי טקטייל מוביליטי, המספק פתרונות חישה וירטואלית בתחום הרכב גייס 9 מיליון דולר מפורשה ויוניון טק

  • טקטייל מוביליטי מוסיפה אלמנט מידע חשוב כדי להשלים את התפיסה החזותית עליה הסתמכו חברות הרכב עד כה
  • התוכנה של טקטייל מוביליטי, המובילה את תחום החישה הטקטלית, אוספת מידע בזמן אמת מחיישני רכב שאינם ויזואליים ומפיקה מידע על הדינמיקה שבין תוואי הדרך לרכב לצורך קבלת החלטות נהיגה מושכלות על ידי מחשב הרכב, שיפור תחזוקת כבישים ואיתור מפגעים דינמי
  • עם הגיוס מתכוונת החברה להגדיל משמעותית את צוות הפיתוח והתפעול בארץ ולהרחיב את פעילותה העסקית בקרב יצרניות רכב ורשויות דרכים ברחבי ארה”ב, אירופה ואסיה

גיוס מוצלח לסטארט-אפ הישראלי טקטייל מוביליטי (Tactile Mobility) אשר הודיע היום (ג’) על סבב גיוס בן 9 מיליון דולר הצפוי לגדול ל-14 מיליון דולר. בסבב השתתפו פורשה, יוניון טק ונצ’רס (זרוע ההשקעה הטכנולוגית של קבוצת יוניון) ומשקיעים קודמים.

ההון שגויס, ישמש את החברה המונה 25 עובדים ומחזיקה במרכז פיתוח בחיפה ונציגויות בחו”ל, לגייס מספר משמעותי של עובדים נוספים כדי להמשיך לפתח את יכולותיה הטכנולוגיות ולהרחיב את פעילותה העסקית והשיווקית בקרב יצרניות רכב, ערים ורשויות דרכים  ברחבי ארה”ב, אירופה ואסיה.

שוק עזרי הסיוע המתקדמים לרכב (ADAS), היבט חיוני לנהיגה המתקדמת, צפוי להגיע ליותר מ 90 מיליארד דולר עד שנת 2025. אולם כדי לפתח רכבים חכמים ואוטונומיים אמינים ובטוחים באמת, על יצרני הרכב לרתום סוג חדש של טכנולוגיה – חישה וירטואלית. כזו שתשלים את פתרונות התפיסה החזותית המציפים את השוק. החברה מגדירה עצמה כמשלימה את פתרונות התפיסה החזותית, המבוססים על טכנולוגיות שונות כגון מצלמות, Lidar, Radar וכו’ וכפורצת דרך בתחום הטקטלי (חישתי).

טקטייל מוביליטי פיתחה תוכנה העושה שימוש בחיישנים שאינם חזותיים המובנים ברכב כגון – מהירות הגלגל, זווית הגלגל, סל”ד ועוד, ומעבדת את הנתונים שהתקבלו על מנת לסייע לרכבים חכמים ואוטונומיים “לחוש” את תנאי השטח שמתחת לרכב ולקבל החלטות מושכלות – כפי שנהג אנושי יכול.

בנוסף, טכנולוגיית מיפוי תנאי הכביש של החברה מיישמת ניתוחי ביג דאטה, Crowdsourcing ולמידת מכונה (machine-learning) על הנתונים הנאספים מרכבים בהם מותקנת התוכנה ומפיקה מפת תנאי דרך המוחזרת למחשבי הרכבים לצורך כיוונון מערכות הרכב בהתאם לתנאי הדרך הצפויים בהמשך. מפה זו, הינה בעלת ערך רב גם לרשויות מוניציפליות המעוניינות בזיהוי רציף של מפגעים העלולים לפגוע בבטיחות הציבור.

החברה השלימה בהצלחה עד כה 6 פרוייקטי היתכנות מתקדמים ומשתפת פעולה עם מספר יצרניות רכב המטמיעות את הטכנולוגיה, ביניהן פורד ופורשה. כמו כן עובדת החברה בשיתוף פעולה עם מספר רשויות עירוניות, ארציות וציי רכבים בארץ ובעולם.

בועז מזרחי, ממייסדי החברה ומנהל הטכנולוגיות שלה: “המהנדסים שלנו הינם מהנדסי תוכנה וחוקרי אלגוריתמים מבוססי פיזיקה. עצם העובדה שאינם באים מתחום הרכב המסורתי אפשרה להם לחשוב “מחוץ לקופסא” ולפתח מוצר שעליו יצרניות הרכב מעולם לא חלמו: יכולת חישה טופוגרפית, ועל כך אני גאה בהם.”

עמית ניסנבאום, מנכ”ל החברה: “הבעת האמון מפורשה היא תעודת כבוד לחברה. ההתעניינות מיצרניות הרכב  הולכת וגוברת וכך גם ההכרה בצורך במוצר שלנו כמוצר משלים למצלמות כטכנולוגיה שתעזור למכוניות ‘להרגיש’ את הכביש”

רינת יוגב, מנהלת השקעות ביוניון טק ונצ’רס: “הטכנולוגיה של טקטייל מוביליטי, הנמצאת בצומת של ניתוח מידע וקישוריות בין רכבים, משתמשת בלמידת מכונה (machine learning) בכדי לספק תובנות בזמן אמת. היא עושה זאת לא רק ברמת הרכב הבודד אלא גם לגבי תנאי הדרך ובטיחות הנסיעה. אנו גאים לתמוך בחזון של טקטייל מוביליטי שהוא הפיכת הרכבים לחכמים יותר ואת הכבישים לבטוחים יותר”.


 

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות