סקר של IBM: 2020 תהיה השנה בה הבינה המלאכותית תתבסס במיינסטרים

הסקר – בקרב 4,500 מנהלים בארה”ב, אירופה וסין, מצא ששלושה מכל ארבעה עסקים מיישם או בוחן הטמעה של בינה מלאכותית. 83% מהנשאלים אמרו שחשוב להם מאוד שהמערכת תוכל להסביר מדוע הבינה המלאכותית הפיקה את התובנות שלה

בינה מלאכותית היא המושג החם בפי כל מי שעוסק כיום בטכנולוגיה במגזר העסקי, אבל רבים עדיין תוהים מתי היא תהפוך לזמינה, נגישה ושימושית כמו טכנולוגיות אחרות שאופפות אותנו בחיי היום-יום. סקר חדש שערכה IBM בקרב 4,500 מנהלים בארגונים גדולים בארה”ב, אירופה וסין מעריך: 2020 היא שנת השינוי.

על פי הסקר, שלושה מכל ארבעה עסקים בוחנים או מיישמים טכנולוגיות בינה מלאכותית כבר כיום. 45% מקרב הנשאלים שעובדים בארגונים גדולים (מעל אלף עובדים) ו-29% מקרב המשיבים מארגונים קטנים ובינוניים (פחות מאלף עובדים) השיבו כי ארגונם הטמיע פתרון בינה מלאכותית – שיעור גבוה מכפי שהעריכו מומחים עד היום.

37% מהנשאלים ציינו שהצורך בידע וניסיון ייחודיים לתחום הבינה המלאכותית הם חסם משמעותי שמונע אימוץ והטעמה מוצלחת של הטכנולוגיה בעסק שלהם. 31% תלו את העיכוב במורכבות של הדאטה או בדאטה שאינו מטויב ו-26% במחסור בכלים לפיתוח מודלים הדרושים להם.

78% מהנשאלים אמרו שהם רואים כ”חשוב” או “הכרחי” את היכולת שלהם לסמוך שהתפוקה שנובעת כתוצאה מהשימוש בטכנולוגיות בינה מלאכותית תהיה הוגנת, בטוחה ואמינה. 83% אמרו שחשוב להם מאוד שניתן יהיה להסביר מדוע יישום הבינה המלאכותית הפיק את התובנות שהפיק מהמידע.

ב-IBM מעריכים שארגונים לא רק יאיצו את הטמעת פתרונות הבינה המלאכותית אלא גם ירחיבו את היקף השימוש בטכנולוגיה על ידי פיתוח כלים עצמאיים או יישום של פתרונות בינה מלאכותית מוכנים. כך למשל, על פי הסקר, 40% מהמשיבים אמרו שהם פיתחו יישומי בינה מלאכותית במסגרת הוכחת יכולת (POC) לפרויקטים מסוימים ו-40% אמרו שהם מעדיפים לרכוש פתרונות בינה מלאכותית מוכנים כגון צ’טבוטים וסוכנים חכמים.

את הסקר ביצעה חברת Morning Consult עבור IBM.

תקציר ממצאי הסקר – כאן

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות