אתמול נחנך מכון טכנולוגי ראשון למגזר הדרוזי בנוכחות שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי,  מנכ״ל בנק ישראל, מנכ״ל הטכניון ונשיא KLA ישראל

השר יזהר ביקש מהנוכחים לא להתרגש מרעשי הרקע שיופיעו בימים הקרובים כתוצאה מההצבעה על תיקון חוק הלאום. “נושא זה בעבודה, בד בבד עם תיקון חוק קמינץ” אמר

אתמול נחנך המכון הטכנולוגי הראשון במגזר הדרוזי המיועד להכשיר צעירים וחיילים משוחררים מהעדה לתחומי הטכנולוגיה, ההיי-טק וההשכלה הגבוהה. כלל הנואמים, חזרו ואמרו כי הברית רבת השנים בין הדרוזים למדינת ישראל תמשיך להתהדק, לא רק מתחת מאלונקה, אלא גם בהייטק ובאקדמיה.

הטקס המרגש נערך בהשתתפות ח״כ יזהר שי, שר המדע והטכנולוגיה, השיח מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, מנכ״ל בנק ישראל מר חזי כאלו, האלוף במילואים עמוס גלעד, אורי תדמור נשיא KLA ישראל ובכירים נוספים במשק הישראלי. את האירוע הנחה עיתונאי ערוץ 13 אלון בן דוד. מאחורי היוזמה עומד יו״ר העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי מר קופטאן חלבי.

יזהר שי, חבר הכנסת ושר המדע והטכנולוגיה התייחס לעולם היזמות והטכנולוגיה ממנו הגיע והדגיש כי זוהי יוזמה מדהימה, בעלת חזון, ותהווה חוד החנית בקידום הכלכלה הישראלית ככלל ופיתוח הסטארטאפ ניישן בפרט. כמובן, שבמבט לעתיד, ובהבטחת הבחירות שברקע, ביקש מהנוכחים כי לא יתרגשו מרעשי הרקע שיופיעו בימים הקרובים כתוצאה מההצבעה על תיקון חוק הלאום. הוא הבטיח כי נושא זה בעבודה, בד בבד עם תיקון חוק קמינץ. העבודה נעשית ותתבצע בחודשים הקרובים בתיאום עם שר הביטחון בני גנץ ושר המשפטים אבי ניסנקורן.

האלוף במילואים עמוס גלעד אמר בטקס כי היה לו את העונג והכבוד לעבוד שכם אל שכם עם הקצינים הדרוזים, ושאנו ברי מזל כי אנחנו יחידה אחת, להגדרתו. גם הוא, התייחס לחוק הלאום וציין כי הוא ״מטופש ומנוכר״. האלוף פירט את יכולות העם הדרוזי לשלב ערכים קדומים עם המודרניזציה.

עוד הוזמן לשאת דברים מר אורי תדמור נשיא KLA ישראל: “החזון של קופטאן להקים מכון טכנולוגי להכשרת צעירים וחיילים משוחררים, בני העדה הדרוזית, לעולם ההייטק מתיישב עם החזון שלנו, כחברת הייטק שפעילה בצפון כבר 30 שנה ומעסיקה מאות עובדים. כמי שתומכים במוסדות אקדמיים המכשירים עובדים לתעשיית ההייטק נשמח להיות מעורבים גם במכון הטכנולוגי החדש ולסייע כמיטב יכולתנו. אנחנו מברכים על היוזמה ומאחלים ליזמים הצלחה רבה.”

נשאו דברים ואיחלו חג שמח לבני העדה הדרוזית: יו״ר קרן היסוד מר סאם גרונדוורג, בהיג׳ מנסור השגריר בדימוס, ראש מועצת עוספיא, תא״ל במיל׳ חסון חסון, שלמה גלדמן מנכ״ל ASG ויו״ר פורום חברות ההייטק בישראל ובכירים נוספים במשק הישראלי.

העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי נוסדה בשנת 2009, מתוך הכרה בצורך ההכרחי להעצים צעירים מהקהילה הדרוזית ובפרט חיילים, חיילים משוחררים ואנשי מילואים בני העדה הדרוזית על מנת לסייע להם עם אתגרים כמו: השתלבות בחברה הישראלית, מימון השכלה גבוהה וכניסה לשוק העבודה.


בתמונה (מימין לשמאל): קופטאן חלבי, יו״ר העמותה לקידום מעמד החייל הדרוזי ויזהר שי, שר המדע והטכנולוגיה

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות