חדשות היום

אפלייד מטיריאלס פרסמה את התוצאות לרבעון הרביעי של 2020

שיא בהכנסות אפלייד מטיריאלס ישראל עם גידול של 46% בפעילות משנה לשנה

עופר גרינברגר, מנכ”ל אפלייד מטיריאלס ישראל:

“היקף הפעילות העסקית של אפלייד מטריאלס ישראל צמח באופן משמעותי מעל השוק והניב הכנסות שיא של כל הזמנים. אנו שמחים על המומנטום המצוין שבו אנו נמצאים לקראת שנת 2021.”

אפלייד מטריאלס, אינק. (נאסד”ק: AMAT) פרסמה ביום ה’ את התוצאות לרבעון השלישי שהסתיים ב-25 באוקטובר, 2020

  • ההכנסות ברבעון הסתכמו בשיא של-4.69 מיליארד דולר, גידול של 25% משנה לשנה.
  • הרווח למניה לפי GAAP הגיע לשיא של 1.23 דולר ו-1.25 דולר שלא לפי GAAP, גידול של 64% ו-56% משנה לשנה, בהתאמה.
  • הניבה סכום שיא שנתי של מזומנים מפעילות בסך 3.80 מיליארד דולר

תוצאות הרבעון הרביעי – ברבעון הרביעי הניבה אפלייד מטיריאלס הכנסות של 4.69 מיליארד דולר. בחישוב לפי GAAP רשמה החברה רווח גולמי של % 45.4, רווח תפעולי של 1.28 מיליארד דולר או 27.4% מהמכירות נטו, ורווח למניה של 1.23 דולר.

בחישוב שלא לפי GAAP דיווחה החברה על רווח גולמי של 45.7%, רווח תפעולי של 1.33 מיליארד דולר או 28.3% מהמכירות נטו, ורווח למניה של 1.25 דולר.

סך המזומנים מפעולות של החברה הסתכם ב-1.32 מיליארד דולר. אפלייד מטיריאלס החזירה 250 מיליון דולר לבעלי המניות, סכום הכולל 200 מיליון דולר בדיבידנדים ו-50 מיליון דולר ברכישה מחדש של מניות.

התוצאות בכל שנת הכספים – בשנת הכספים 2020 הניבה אפלייד הכנסות של 17.20 מיליארד דולר. בחישוב לפי GAAP הסתכם הרווח הגולמי של החברה ב-44.7%, הרווח התפעולי ב-4.37 מיליארד דולר או 25.4% מהמכירות נטו, והרווח למניה ב-3.92 דולר.

בחישוב שלא לפי GAAP הסתכם הרווח הגולמי של החברה ב-45.1%, הרווח התפעולי ב-4.53 מיליארד דולר או 26.3% מהמכירות נטו, והרווח למניה ב-4.17 דולר.

החברה הניבה סכום שיא של 3.80 מיליארד דולר מזומנים מפעילות, שילמה דיבידנדים בסך 787 מיליון דולר והשתמשה ב-649 מיליון דולר לרכישה עצמית של 12 מיליון מניות רגילות.

“אפלייד מטיריאלס סיימה את שנת הכספים 2020 עם ביצועי שיא רבעוני הודות לביקוש הגבוה למערכות ושירותי מוליכים למחצה,” אמר גארי דיקרסון, נשיא ומנכ”ל החברה. “ההזדמנויות העתידיות שלנו נראות טובות מתמיד הודות למגמות טכנולוגיות עוצמתית שמתגבשות, ואנו נמצאים בעמדה ייחודית להאצת מפת הדרכים של לקוחותינו והשגת ביצועים העולים על אלה של כלל השוק.”

תחזית עסקית[i]

ברבעון הראשון של שנת הכספים 2021 מצפה אפלייד למכירות נטו בסך של כ-4.95 מיליארד דולר, פלוס-מינוס 200 מיליון דולר. הרווח המדולל למניה, שלא לפי GAAP, צפוי להיות בטווח של 1.20 ל-1.32 דולר.

אפלייד ישראל במומנטום מצוין לקראת 2021

תהליך בקרת הייצור (Process Diagnostics and Control), בו מתמחה אפלייד מטיריאלס ישראל, הוא חלק מהותי בענף השבבים כולו והוא קריטי להבטחת התקדמות טכנולוגית. הפעילות בישראל נעשית כחטיבה עסקית עצמאית והיא כוללת את כל הפעילויות הנוגעות למערכות הבדיקה והבקרה המתקדמות של החברה, מתכנון ופיתוח דרך ייצור, שיווק ומכירות, תמיכה בלקוחות ועוד. כיום, כמעט כל השבבים בעולם עברו בתהליך הייצור דרך המכונות של אפלייד מטיריאלס המפותחות ומיוצרות כאן בישראל.

בנוגע לתחום זה, ציין דיקרסון: “תחום הבדיקות שלנו רשם ביצועי שיא, עם גידול של 46% בהכנסות השנה. יש לנו ביקוש משמעותי מלקוחות מובילים וזכייה בנתחי שוק בתחום הבדיקות האופטיות וטכנולוגיות הE-beam  עם מוצרים חדשים שעדיין נמצאים בשלבי אימוץ ראשונים”

עופר גרינברגר, מנכ”ל אפלייד מטיריאלס ישראל, אמר: “היקף הפעילות העסקית של אפלייד מטיריאלס ישראל צמח באופן משמעותי מעל השוק והניב הכנסות שיא של כל הזמנים בשנת הכספים 2020, כל זאת תוך התמודדות עם סביבה מאתגרת בשל המגיפה. המוצרים שאנו מפתחים ומייצרים כאן בישראל מאפשרים ללקוחותינו הגלובליים להביא שבבים מתקדמים לשוק מהר יותר, דבר המניע את הצמיחה של טכנולוגיות חדישות כגון AI, מחשוב עתיר ביצועים ו-5G. אנו שמחים על המומנטום המצוין שבו אנו נמצאים לקראת שנת 2021.”

אפלייד, המעסיקה בישראל כ- 1,700 עובדים, גייסה בשנה האחרונה כ- 200 עובדים וגם בימים אלה היא ממשיכה בגיוס עשרות עובדים ועובדות חדשים בעיקר בתחומי התוכנה, אלגוריתמים, הנדסה, אינטגרציית מוצר ועוד.

ק[i] תחזית זאת לרווח למניה על בסיס xמדולל שלא לפי GAAP אינה כוללת חיובים ידועים הקשורים לרכישות שהושלמו, בסך 0.01 דולר למניה. התחזית כוללת הטבת מס מנורמלת של תגמול במניות בערך של 0.02 דולר למניה והטבת מס נטו הקשורה להעברות נכסים בלתי מוחשיים בתוך הישות, בערך של 0.02 דולר למניה. התחזית אינה משקפת פריטים שלא היו ידועים במועד הכנת התחזית, כגון חיובים נוספים כלשהם הקשורים לרכישות או לפריטים לא תפעוליים או חריגים אחרים, כמו גם פריטי מס קשורים אחרים אשר איננו יכולים לחזות ללא מאמץ בלתי סביר עקב אי-הוודאות המאפיינת אותם.


תמונת כותרת: עופר גרינברגר מנכל אפלייד מטיריאלס ישראל קרדיט- אפלייד

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות